Garanţia originalităţii
Pantofii de tenis pentru femei Joma SLAM LADY sunt concepuți pentru partide de tenis și antrenament pe suprafețe dure. Acești pantofi de competiție și de antrenament se caracterizează printr-o stabilitate excelentă și o rezistență ridicată la uzură. Partea superioară este realizată din plasă și material sintetic etanșat. Cu ajutorul tehnologiei JOMA SPORTECH a fost lipit termic materialul sintetic pe partea superioară, pentru susținere, stabilitate și potrivire ideală, fără a afecta greutatea foarte redusă. În vârf dispune de protecție. VTS, sistemul de ventilare Joma, menține temperatura constantă a piciorului. Talpa intermediară este realizată cu tehnologia de densitate dublă FULL DUAL PULSOR, partea superioară este din phylon dens pentru o stabilitate maximă, iar partea inferioară include REACTIVE BALL pentru o suspensie și un impuls superior. Dispune de stabilizator EXO COUNTER, care face parte din talpa intermediară și oferă o protecție mult mai ridicată. Talpa este fabricată din cauciuc DURABILITY cu rezistență foarte sporită la abraziune și conține sistem STABILIS SYSTEM, care stabilizează amprenta tălpii și nu permite rotația neadecvată a piciorului.